PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36677}
8,0 26 467
ocen
8,0 10 1 26467
7,2 14
ocen krytyków
Dekalog VI
powrót do forum filmu Dekalog VI

Genialny, jak dla mnie numer 2 wsrod Dekalogu (zaraz po II). Szczegolnie dobrze nakreslona postac mlodego Tomka, niesmialego, niewinnego, szczerze kochajacego, choc o milosci nie majacego pojecia. Szapalowska w roli kobiety bawiacej sie miloscia rowniez wypadla znakomicie. W przypadku Dekalogu VI zdecydowanie wole jego wersje telewizyjna, szczegolnie za znakomite zakonczenie.

ocenił(a) film na 8
Kriss de Bielau

Naprawdę bardzo dobry! Jeden z lepszych z cyklu, zaraz obok II, choć zaznaczam, że jeszcze nie oglądałem części VII, VIII, IX i X. Lektura obowiązkowa dla osób przesiąkniętych nowymi trendami w stylu życia współczesnego społeczeństwa, które głoszą wyższość fizyczności nad psychicznymi aspektami miłości.

ocenił(a) film na 8
Kriss de Bielau

A ja, gdybym miał wybierać, to wolę jednak zakończenie "Krótkiego filmu o miłości". Nie zmienia to faktu, że film jest bardzo dobry, gra Lubaszenki i Szapołowskiej świetna. Chciałbym napisać, że to jeden z lepszych filmów cyklu ale tak po prawdzie trudno wskazać słabe.

ocenił(a) film na 10
Kriss de Bielau

Magda wcale nie bawiła się miłością. Ona przestała w nią wierzyć z biegiem lat co zdarza się, zauważyłem, nie tylko jej ;)
w "Krótkim filmie o miłości" w końcowej scenie gdy patrzy przez lunetę widzi co to jest miłość ;)

ocenił(a) film na 6
Kriss de Bielau

Bohater przypomniał mi lekturę szkolną "Cierpienia młodego Wertera" ale jak dla mnie to jedna z gorszych części "Dekalogu" zaraz obok III. Fabuła jakoś mnie nie zaciekawiła, ale z drugiej strony moja ocena(6) jest dla filmu krzywdząca- strach pomyśleć jakie inne chłamy oceniłam na 6, ale cóż, nie zmienię mojego systemu oceniania. "Dekalog VI" nie wprowadza niczego nowego- mam wrażenie że widziałam już podobne motywy wcześniej, a ja filmu oczekuję czegoś nowego. Oczekuję też katharsis. Ale może ja się czepiam...

użytkownik usunięty
czarna_maggie

myślę podobni,e chociaż ja dałam ocenę o jeden stopień wyższa. jestem świeżo po przeczytaniu "jednorocznej wdowy" irvinga, w której występuje bardzo podobny wątek, więc film mnie prawie w ogóle nie zaskoczył. ale głupotą straszną byłoby powiedzieć, że jest to film kiepski. lubaszenko i szapołowska zagrali świetnie. bardzo pogłębili psychologicznie swoje postaci.

ocenił(a) film na 6

Tak, gra bardzo dobra. A książka warta polecenia???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones